Pozycjonowanie

Zajmujemy się optymalizacją stron www, blogów i sklepów internetowych. Tworzymy skuteczne strategie link buildingu.

Audyt strony 

Pierwsze rozpoznanie. Lokalizacja błędów, podłączenie analityki. Przygotowanie dokumentu z pełną optymalizacja do wdrożenia.

Link Building

Przygotowanie i wdrożenie strategii Link Buildingu. Wykorzystanie technik SERM, Buzz Marketingu, SEO PR. Artykuły w oparciu o content marketing.

Pełna analityka

Monitoring pozycji, trendów, kondycji strony w oczach wyszukiwarek. Raportowanie z prac związanych z link buildingiem. Konfiguracja narzędzi analitycznych na stronie klienta.

Search Engine Optimization – czyli co?

Jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych przez naszą firmę w trakcie działań promocyjnych. Składający się z dwóch elementów: optymalizacji oraz realizacji strategii link buildingu. Kładziemy ogromny nacisk na wszelkie elementy powiązane z SEO z uwagi na możliwość pozyskania stałego i dobrego jakościowo ruchu. Traktujemy SEO jako inwestycję w markę klienta, mając jednak na uwadze, że wszelkie działania odbywają się w obcej, niezależnej od nas infrastrukturze. Proces samego pozycjonowania to w zasadzie nieustanna praca nad połączeniami contentu zewnętrznego ze stroną klienta. W dzisiejszych czasach tego typu praca łączy się idealnie z zagadnieniami takimi jak PR, Branding, Content Marketing. Dlatego SEO samo w sobie powinno iść w parze z innymi działaniami z zakresu SEM (search engine marketing). 

Pozycjonowanie – jak możemy pomóc?

Pozycjonowanie nie jest wiedzą tajemną. Naszym zadaniem jest zoptymalizowanie strony w jak najlepszym stopniu. Uzupełnienie jej o jak najlepsze treści, stworzenie sensownego linkowania wewnętrznego oraz podpięcie narzędzi analitycznych. Wyeksponowanie kluczowych czynników mających wpływ na konwersje oraz realizacja strategii pozyskania linków zewnętrznych, prowadzących do waszego serwisu z zaufanych domen. Treści publikowane w serwisach zewnętrznych muszą mieć przede wszystkim pozytywny wpływ na markę. W trakcie realizacji strategii Link Buildingu tworzymy mix działań takich jak buzz marketing, artykuły sponsorowane + inne (w zależności od profilu działalności klienta). Wszystkie usługi takie jak copywriting, SERM lub obsługa w zakresie publikacji odbywa się po naszej stronie

Na co również zwracamy uwagę w trakcie pozycjonowania?

SERM - Search Engine Reputation Management

Jednym z kluczowych elementów realizacji naszej strategii jest uzupełnienie działań SEO o działania SERM. Staramy się podnieść pozycje wszystkich dobrych źródeł z serwisów o wysokim TR, na które bezpośredni wpływ ma klient. Większość z tych narzędzi używamy w realizacji zaplanowanej wcześniej strategii marketingowej (np. Facebook, Tumblr, Pinterest czy branżowe agregatory treści). Bezpośrednim i natychmiastowym uzupełnieniem działań SEO w wyszukiwarce Google może być realizacja kampanii linków sponsorowanych (Google Ads). Możemy wykorzystać ją jako element stały (szybka realizacja celów) lub element testowy (poszukiwanie konwertujących nisz).

Realizacja usługi - w jaki sposób pracujemy?

Nasza oferta przygotowana jest przede wszystkim dla firm, które rozumieją ideę prowadzenia działań SEO. Nie rozliczamy się za pozycje, miejsca. Rozliczamy się się za faktycznie wykonaną pracę oraz konkretne elementy wykonane w danym okresie czasowym, które każdorazowo wynikają z wcześniej zaplanowanych działań w dopasowaniu do obecnej strategii marketingowej klienta lub zaplanowanej przy wspólnym udziale. Zatrudniasz nas do konsultingu i prowadzenia konkretnych działań, które wynikają ze wspólnie zaakceptowanej strategii. Jesteśmy jak dodatkowy pracownik w Twojej firmie i to na tym założeniu opieramy swoje honorarium.

Prowadzisz działania SEO samodzielnie?

Nie masz jednak czasu oraz zasobów aby działać we wszystkich obszarach? Skorzystaj z naszych usług:

Copywriting

Tworzymy blisko 100 publikacji miesięcznie. Artykuły, komunikaty prasowe, treści do katalogów. Wszystko to, czego akurat potrzebujesz.

Buzz marketing

Szeptanka na forach i blogach. Z linkami lub bez. Wszystko w źródłach z odpowiednim ruchem. Każda usługa zakończona raportem.

Link building

Blogi firmowe, serwisy zapleczowe, katalogowanie, artykuły sponosorwane, SEO PR. Zaproponujemy optymalną strategię.

SEMGO - pozycjonowanie stron internetowych
Aleksander Pawzun

SEMGO powstało w 2009 roku jako jedna z pierwszych agencji e-marketingu na terenie Bydgoszczy. Nasza historia jest jednak dużo bogatsza. W latach 2008-2012 pracowałem jako starszy specjalista ds. SEM/SEO w grupie Allegro gdzie miałem okazję pracować bezpośrednio przy wielu dużych projektach. Obserwując rynek lokalny widziałem ogromne zapotrzebowanie na nasze usługi ze strony MŚP. Wraz z lokalnymi kooperantami mieliśmy okazję przeprowadzić przez ten czas wiele udanych projektów. Nasze współprace z klientami w przeważającej większości są wieloletnie, a jednym z naszych głównych celów jest stać się integralną częścią waszej firmy! Masz pytania? Napisz do nas! Masz wolną chwilę? Odwiedź nasz blog z marketingowymi inspiracjami i trendami!

Aleksander Pawzun – właściciel